Paulina

Od dziecka marzę o świecie, w którym jest miejsce na empatię, dialog i porozumienie. Moja ścieżka akademicka i zawodowa rysowana jest tym marzeniem. 

Jestem certyfikowaną trenerką NVC ( ang. Nonviolent Communication, pol. Porozumienia bez Przemocy) , business & life coachem, nauczycielką akademicką, nauczycielką języka angielskiego i hiszpańskiego , byłą dyrektorką prywatnej szkoły podstawowej, promotorką idei zwinnych metod zarządzania projektami w edukacji w Polsce, certyfikowaną trenerką eduScrum. 

Prowadzę warsztaty, wykłady oraz szkolenia z zakresu empatycznej komunikacji w domu, w szkole i pracy oraz narzędzia eduScrum. Prowadzę zajęcia z „Intercultural Communication w Ośrodku Studiów Amerykańskich, na Uniwersytecie Warszawskim. 

 

Jestem współautorką książki „Empatia zmienia nas, szkołę, świat. Scenariusze zajęć Porozumienia bez Przemocy dla nauczycieli.” https://cojanato.pl/produkt/empatia/

Wierzę, że społeczne zmiany, w tym w świecie biznesu, edukacji i wychowania , można oprzeć o empatię, która otwierają drogę do efektywnej komunikacji i współpracy. Jestem zwolennikiem zasady „Connection before correction” i ciężko pracuję, aby stała się codzienną praktyką w moim życiu osobistym oraz zawodowym.

Z wykształcenia jestem politolożką oraz nauczycielką języka angielskiego i hiszpańskiego, w latach 2010-2017 pełniłam funkcję koordynatorki zespołu, wicedyrektorki oraz dyrektorki szkoły. Z licznych podróży, nauk społecznych oraz edukacji czerpię wiedzę oraz inspirację do tego by być liderem zmiany w życiu osobistym, szkole oraz życiu zawodowym. W latach 2004-2010 pracowałam na uniwersytecie oraz w dwóch szkołach IB w Meksyku.  Od roku 2010 mieszkam w Warszawie. Studiowałam na Uniwersytecie Szczecińskim oraz na Uniwersytecie w Salamance, w Hiszpanii. Dodatkowo ukończyłam studia podyplomowe z zakresu Polityki i zarządzania oświatą, na Uniwersytecie Warszawskim, Studia Podyplomowe Liderów Oświaty, organizowane przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, na Collegium Civitas oraz studia podyplomowe z Porozumienia bez Przemocy wg Marshalla Rosenberga również na Collegium Civitas. Ukończyłam kurs „FACILITATING SYSTEMIC TRANSFORMATION THROUGH NONVIOLENT COMMUNICATION, NEUROBIOLOGY, AND 3D-MAPPING”, prowadzony przez Sarę Peyton, kurs „Business and Life Coaching oparty na empatii” Szkoły Trenerów Empatii oraz studia podyplomowe Train the Trainer Prozumienie bez Przemocy na Collegium Civitas. Uczestniczyłam w wielu warsztatach i szkoleniach prowadzonymi przez certyfikowanych trenerów Porozumienia bez Przemocy. 

Współorganizuję Maraton Empatii, inicjatywę Joanny Berendt, mającą na celu szerzenie wiedzy na temat Porozumienia bez Przemocy: www.maratonempatii.blogspot.com

Współtworzę Empathic Way Europe www.empathiceurope.com, organizację oferującą warsztaty w języku angielskim w Polsce i na całym świecie również w formie bezpłatnej poprzez inicjatywę Time for Honesty www.empathiceurope.com/time-for-honesty/