Prowadzę warsztaty w języku polskim, angielskim lub hiszpańskim z:
 • empatycznej komunikacji według Porozumienia bez Przemocy ( ang. Nonviolent Communication, NVC)  Marshalla Rosenberga,
 • eduScrum- innowacyjnej metody uczenia ( się)- więcej o eduScrum można znaleźć na stronie www.eduscrum.nl oraz www.eduscrum.info.
Dla:
 • zespołów z różnego typu organizacji każdej branży,
 • rad pedagogicznych,
 • kobiet w rozwoju,
 • rodziców,
 • dzieci i młodzieży,
 • rodziców. 
Pracuję głównie nad barierami komunikacyjnymi, konfliktami, dawaniem i przyjmowaniem informacji zwrotnej, budowaniem zaufania i dialogu, motywacją wewnętrzną, poznawaniem własnych zasobów, poczuciem własnej wartości relacjami typu wygrany-wygrany, komunikacją celu, facylitacją spotkań.

Warsztaty przygotowuję rozpoznając wcześniej potrzeby tak, aby były "szyte na miarę".

Najbliższe warsztaty otwarte:

Dwudniowy warsztat "Komunikacja empatyczna w rodzinie"
07-08.09. 2019r. godz.  godz. 10:00-17:00, ul.Królowej Aldony 13, Warszawa


Te warsztaty są dla Ciebie jeśli:

 • pragniesz lepszej komunikacji z dziećmi, partnerką lub partnerem, rodzicami lub innymi bliskimi Tobie osobami,
 • chcesz budować silne relacje typu wygrany-wygrany, oparte na zaufaniu i współpracy,
 • chcesz odważnie nazywać i mówić o swoich potrzebach, pokazywać swoje granice z jednoczesnym szacunkiem dla potrzeb innych,
 • pragniesz wychowywać dzieci w oparciu o szacunek i bliskość oraz wspierać je w budowaniu poczucia własnej wartości oraz uważności na siebie i na bliskich,
 • chcesz przyjrzeć się konfliktom w Twoim życiu prywatnym,
 • szukasz alternatywy dla kar i nagród w procesie wychowania Twoich dzieci,
 • potrzebujesz empatii, wysłuchania bez ocen i etykiet oraz zrozumienia dla Twoich potrzeb..

Celem warsztatów jest praca nad komunikacją, która pomaga zbudować silne relacje typu wygrany-wygrany, wspiera w procesie odważnego nazywania i mówienia o swoich potrzebach. Te umiejętności pomagają nam w życiu osobistym, w wychowywaniu dzieci w oparciu o szacunek i bliskość, jednocześnie wspierają je w budowaniu poczucia własnej wartości oraz uważności na siebie i na bliskich. Przyjrzymy się skutecznym formom mówienia i słuchania, szczególnie trudnych komunikatów, stawianiu granic z jednoczesną dbałością o relacje oparte na zaufaniu i współpracy. Pracować będziemy nad konfliktami oraz złością, jej wyrażaniu i przyjmowaniu. Przyjrzymy się karom i nagrodom, jaki wpływ mogą mieć na dzieci oraz wstydowi i poczuciu winy. Będziemy poznawać komunikację opartą na rozpoznawaniu i nazywaniu potrzeb, wzbogacającą relacje panujące w naszych domach, co przyczynia się do podwyższenia jakość życia. Szkolenie ma formułę praktyczną. Część teoretyczna ma na celu wprowadzenie do ćwiczeń. Warsztaty inspirowane są działalnością Marshalla Rosenberga, autora Porozumienia bez Przemocy.

Informacje i zapisy: paulina@orbitowska.pl

Inwestycja: Od 350 do 450 pln w zależności od Twoich możliwości.

Cena za warsztat zawiera przerwy kawowe, materiały niezbędne do przeprowadzenia szkolenia, wydruki.

Jeżeli cena jest jedyną przeszkodą, w tym żebyś uczestniczyła/ uczestniczył w szkoleniu, skontaktuj się ze mną, wspólnie poszukamy rozwiązania.

Wielkość grupy: grupy są kameralne, do 14 osób.


eduScrum- nowoczesny sposób na lekcję!
28-29.09.2019r
., SP im. Samuela Lindego, ul. Jana Rosoła 10, Warszawa
Więcej informacji o warsztacie można znaleźć na stronie: https://eduscrum.info/events/


Two-days workshop: "Honesty and empathy- how to build connection with others"
16th-17th of November 2019, Królowej Aldony Street, 13, Warsaw
You can find more information following the link below:
https://www.empathiceurope.com/events/in-english-workshop-honesty-and-empathy-how-to-build-connectio...

Empatyczny krąg kobiet

15.06.2019r. godz. 17:00-20:00, ul.Królowej Aldony 13, Warszawa

 Prowadzące: Paulina Orbitowska Fernandez i Marzanna Maciejewska.

Spotkanie w kręgu kierowane jest do wszystkich kobiet ,w tym osób czujących się kobietami, które poszukują bezpiecznego miejsca, w którym będą mogły znaleźć przestrzeń do autentycznego wyrażenia siebie, opowiedzenia o swoich doświadczeniach bez bycia ocenianą lub etykietowaną. Krąg kobiet jest miejscem, w którym budujemy sieć wsparcia, korzystając z naszej mądrości, ale też otwartych, empatycznych serc. Naszym marzeniem jest stworzenie miejsca, w którym każda z nas będzie mogła poczuć się ważna i widziana taka, jaka jest. Stąd zapraszamy do otwartości i dzielenia się z jednoczesną otwartością na drugą osobę, tworząc przestrzeń na akceptację, bez szukania kto ma rację. Każda z nas do kręgu przychodzi ze swoją historią, której jesteśmy ciekawe. Pragniemy wesprzeć krąg swoimi umiejętnościami empatycznego słuchania oraz szczerego mówienia o tym, co dla nas ważne. Być może niekiedy wspomnimy o tym, jak te umiejętności budować w sobie, a wszystko po to, by z odwagą poszerzać swoją świadomość na temat nas samych i naszych relacji z innymi. Zapraszamy do współdzielenia tej przestrzeni z nami, zapraszamy do naszego Empatycznego kręgu kobiet.


Informacje i zapisy: paulina@orbitowska.pl


Inwestycja: Od 70 do 120 zł.  Jeśli cena jest jedynym powodem, dla którego nie możesz uczestniczyć w kręgu, skontaktuj się z nami, poszukamy wspólnie rozwiązania, które będzie służyło nam wszystkim

Wielkość grupy: grupy są kameralne, maksymalnie 14 uczestniczek